Zubařka píše blog

„Ty jsi zubní lékařka? Jak to můžeš dělat?“ Těmto častým reakcím ze svého okolí se dnes již směji a vysvětluji jaké je to nádherné a kreativní povolání. Většina kroutí hlavou nebo si ťuká na čelo, ale já si trvám na svém – mám ráda svou práci a cítím se šťastná, když můžu někomu poradit či pomoct.

STRACH

Na světě je mnoho strachů. Já mám zrovna teď obavy z toho zveřejnit svůj první příspěvek na blog. Vás možná zase mrazí v zádech, když se mluví o zubaři. Znáte ten vnitřní sžíravý pocit, potící se ruce, sevřený žaludek a chuť utéct hodně daleko jen abyste nemuseli na další preventivní prohlídku?

Nebojte nejste v tom sami!

I ve mně je někde v hloubce zaseto semínko strachu, když mám sama usednout na ono zubařské křeslo. Je to z generace na generaci předávaný vzorec, který je v nás hluboce zakořeněn a mnohdy neblaze podporován přístupem rodiny a okolí.

Chápu ty z vás, kteří se na schůzku s vaším zubařem zrovna netěšíte. Je těžké zůstat v klidu a povídat si s někým, kdo většinu času narušuje dosti nepříjemně vaši intimní zónu. Proto si také myslím, že je důležité najít si takového zubního lékaře, ke kterému si vybudujete důvěru a cítíte se v jeho blízkosti co nejvíce v pohodě. K výběru toho pravého lékaře vám může pomoci článek 7 otázek, na které je dobré se zeptat při hledání nového zubaře.

Já už se svým strachem umím pracovat a vím, že se se svou skvělou lékařkou na všem domluvím. Vše je totiž  o důvěře, přístupu, komunikaci a dohodě. Když je vůle na obou stranách, vždy to vede k úspěšnému cíli. Ukazují mi to i moji pacienti, jak malí, tak velcí, kteří se za dobu naší spolupráce naučili svůj strach překonat a jsou na sebe hrdí, že dokážou zvládnout i zákroky, které dříve považovali za nemožné.

Maminka zubařka se rozhodla blogovat

Vraťme se ale k psaní. Co mě vedlo k tomu založit si blog? S touto myšlenkou už si pohrávám delší dobu, ale vždycky jsem to vzdala. Dokola se mi hlavou honily otázky jestli budou mé názory někoho zajímat nebo co na to řekne okolí a jestli to jednoduše zvládnu.

Ale pak jsem si uvědomila, že hledám jen výmluvy jak tyto překážky nepřekonat. Stála jsem na místě a nemohla dál. Byla jsem obětí své komfortní zóny.

 Ale teď už je to jinak. Cítím, že je potřeba sdílet.

Vše se změnilo s nástupem na rodičovskou dovolenou.

Teprve mateřství přineslo dčistíme zubyo mého odborného života to správné koření. Vidět svou práci z pozice rodiče je velmi cenná zkušenost, otevřely se mi nové obzory a dívám se na svou práci zpětně z jiné perspektivy.

Perspektivy rodiče, který nebere čištění zubů jako nutné zlo, ale jako nedílnou součást zdravého životního stylu.

Naučila jsem se s dětmi nebojovat, ale vytvářet společné dohody vedoucí k úspěšnému zvládnutí čištění zubů bez slz a křiku.

Ačkoli v současné době nemohu pomáhat pacientům v ordinaci, stále vidím kolem sebe mnoho lidí, kteří potřebují pomoc. Rozhodla jsem se být prospěšná jinak a to prostřednictvím tohoto blogu.

A tak tedy, vzhůru do akce!

Proč píšu?

  • Zjistila jsem, že mnoha lidem chybí důležité informace o tom, jak o své zuby pečovat. Bojí se zeptat, stydí se nebo mají pocit,  že už současný stav nemůžou ovlivnit.
  • Při své práci vidím mnoho nešťastných a bolavých tváří, které si zaslouží nejen precizní ošetření, ale i následnou péči ve formě kvalitních informací, které dokáží odvrátit opakování stejných problémů v budoucnu
  • Píšu pro vás, milí pacienti, kteří máte zájem o své zdraví a chcete něco víc. Ze své praxe vím, že na prevenci v ordinacích často není čas, a když už se něco dozvíte, tak to většinou v tom stresu zase rychle zapomenete a následuje selhání v podobě žádné popř. nesprávné akce.
  • Protože mě to baví a mám radost, že můžu takto předávat dál něco ze sebe. Píšu na téma, které je mou profesí a vášní. Můžu se realizovat a na chvíli vystoupit ze světa maminky na rodičovské dovolené a dělat něco i pro druhé. .

Proto vám nabízím své stránky a rady online. Tady, v bezpečné vzdálenosti od zubařské ordinace a v klidu domova, se můžete ptát na to, co vás trápí a číst si o tom co vás zajímá. Bez strachu a obav.

Více o mně se dočtete v mém příběhu.

Mějte se krásně a pamatujte:

Čistý zub nemůže onemocnět!

Martina Mašátová
Jsem zubní lékařka a mou vášní je krásný úsměv, naučím vás jak o zuby pečovat, aby i ten váš úsměv byl krásný navždy. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře